City'us Tîrgu-Mureş s-a impus în derby-ul Ligii 1 la futsal, 4-2 în faţa celor de la Autobergamo Deva. Victoria a venit în ultimele două minute de joc, prin golurile lui Daniel Raymond şi Ion Al-Ioani.

Târg-mureşanul Gherman a reuşit deschiderea scorului în chiar primul minut de joc, cu un şut la colţul lung. Avantajul nu a durat mult. La un corner al tîrgumureşenilor, şutul lui Dobre este blocat de adversari, iar pe contraatac, Lupu înscrie simplu din faţa porţii. Au urmat ratări la ambele porţi, atât Moldovan cât şi Iancu fiind în zi bună.

În minutul 6, Daniel Raymond, excelent angajat în careu, punctează pentru 2-1. Fazele se succed la ambele porţi, dar tabela nu se modifică până în minutul 14. La o neînţelegere în centrul apărării, Moţ, căpitanul oaspeţilor, îl învinge pe Moldovan cu un şut sec. 2-2 avea să fie şi scorul pauzei.
Tabela de marcaj a mai fost modificată de două ori doar în finalul partidei, când Daniel Raymond şi apoi Al-Ioani au înscris pentru victorie.