DISCIPLINE SPORTIVE OLIMPICE
  1. Mihaela CHISS, Judo, JUNIOARĂ, SCM Deva

Antrenori: Mugurel Virgil CIUȘCĂ și Ramona ENACHE

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Medaliată cu bronz la juniori – CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUDO – Maribor, Slovenia,
  • Medaliată cu aur la juniori – CUPA EUROPEI, Paks – Ungaria,
  • Medaliată cu argint la juniori – CUPA EUROPEI, Arad,
  • Campioană națională la U21 CN Juniori, Dr. Tr. Severin,
  • Campioană națională la U21 CN Tineret, Dr. Tr. Severin,
  • Vicecampioană națională U 21 cu echipa la CN Echipe – Cluj.

 

  1. Maria Tania RACHE, Taekwondo WTF, CADET, CS Știința Petroșani

Antrenor: MOLDOVAN Claudiu

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Vicecampioană europeană Taekwondo WTK , individual – CAMPIONATUL EUROPEAN DE CADEȚI – Budapesta, Ungaria,
  • Campioană națională – CN Botoșani.

 

  1. Ioana Teodora CRIŞAN, Gimnastică artistică, SENIOARĂ, CNS Cetate Deva

Antrenori: COSMA Liliana, COTUŢIU Florin, POPA Adela

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Locul IV la bârnă și VI la paralele – CUPA MONDIALĂ DE GIMNASTICĂ ARTISTICĂ – Osijek, Croația,
  • Campioană națională cu echipa, vicecampioană națională la echipe, sărituri și medaliată cu bronz la individual compus -CN Ploiești.

 

  1. Denisa GOLGOTA, Gimnastică artistică, JUNIOARĂ, CNS Cetate Deva

Antrenori: COSMA Liliana, COTUŢIU Florin, POPA Adela

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Medaliată cu argint la sărituri – FESTIVALUL OLIMPIC AL TINERETULUI EUROPEAN – Győr, Ungaria,
  • Campioană națională cu echipa, campioană națională la sărituri și vicecampioană națională individual compus și medaliată cu bronz la sol – CN Ploiești,
  • Campioană națională cu echipa, CN Onești.

 

  1. Luminița BOROȘ, Tir cu Arcul, SENIOARĂ, SCM Deva

Antrenor: HABIAN Viorel

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Dublă campioană națională individual și cu echipa mixt și vicecampioană cu echipa – CN Indoor, București
  • Dublă vicecampioană națională, individual și cu echipa și medaliată cu bronz la echipe mixt – CN Aninoasa,
  • Campioană națională field – CN Cluj Napoca.

 

  1. Denisa-Iuliana FODOR, Lupte-libere, JUNIOARĂ, CNS Cetate Deva

Antrenor: MORAVAN Suraj – Livius,

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campioană balcanică de juniori cu echipa la lupte libere la CAMPIONATUL BALCANIC – Bursa, Turcia,
  • Campioană națională de seniori -CN Constanța,
  • Campioană națională – CN Juniori Pitești,
  • Vicecampioană națională – CN Juniori Craiova,
  • Vicecampioană națională la U23 seniori – CN Timișoara,
  • Vicecampioană națională la seniori – CN Reșița.

 

  1. Victor Ștefan IACOB, Natație, JUNIOR, CSS Hunedoara

Antrenor: Dan ARDELEAN

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Triplu medaliat cu bronz juniori la 200m spate, ștafetă 4x100m mixt, ștafetă 4x 200m liber – CONCURSUL ȚĂRILOR CENTRAL EUROPENE – Târgoviște,
  • Triplu campion național de juniori la 100m spate, 200m spate, 100m liber, dublu vicecampion național de juniori la 50m spate, 400m liber și dublu vicecampion național la tineret, 200m spate și 100m spate – CN Bacău.

 

  1. Bogdan ȘITOIANU, Atletism, JUNIOR, CNS Cetate Deva

Antrenor: LUCA Mihai

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Vicecampion balcanic la lungime la CAMPIONATUL BALCANIC U20 – Istanbul, Turcia,
  • Medaliat cu bronz la CAMPIONATUL BALCANIC JUNIORI – Pitești,
  • Dublu campion național la lungime, tineret și juniori la CN, Indoor București,
  • Campion național la lungime juniori și medaliat cu bronz la tineret – CN Outdoor, București.

 

  1. Deliu ANDREI, Atletism, TINERET, SCM Deva

Antrenor: BUCUR Florin

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion național seniori – CN indoor, București,
  • Campion național seniori – CN, Pitești,
  • Medaliat cu bronz la seniori – CN Probe combinate, București.

 

  1. Călin DANIEL, Tir cu Arcul, SENIOR, SCM Deva

Antrenor: HABIAN Viorel

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion național cu echipa – CN Indoor, București,
  • Dublu vicecampion național, individual și cu echipa și medaliat cu bronz la echipe mixt – CN Aninoasa,
  • Campion național field – CN Cluj Napoca.

 

  1. Raluca MERA, Natație, TINERET, CSS Hunedoara

Antrenor: Dan ARDELEAN

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Medaliată cu bronz la ștafetă 4x100m mixt, CAMPIONATUL BALCANIC – Sofia, Bulgaria,
  • Campioană națională de tineret la 100m spate, vicecampioană națională de tineret la 50m spate, și medaliată cu bronz 100m spate seniori – CN Bacău.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*

Inapoi Sus