DISCIPLINE SPORTIVE NEOLIMPICE
  1. Alexandru PREDA , Taekwon-do ITF, SENIOR, ACS Pantera Neagră Petroșani

Antrenor: LASCĂU Ionuț

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion mondial și medaliat cu bronz la seniori, probele pe echipe – CAMPIONATUL MONDIAL DE TAEKWON-DO ITF – Dublin , Irlanda,
  • Campion european la seniori, proba pe echipe – CAMPIONATUL EUROPEAN DE TKD – Sofia, Bulgaria,
  • Dublu medaliat cu bronz la individual – CN Iași.

 

  1. Robert ELEKES, Taekwon-do ITF, JUNIOR, ACS Pantera Neagră Petroșani

Antrenor: LASCĂU Ionuț,

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion, vicecampion mondial și medaliat cu bronz la juniori, probele pe echipe – CAMPIONATUL MONDIAL DE TAEKWON-DO ITF – Dublin , Irlanda,
  • Campion, vicecampion european și medaliat cu bronz la juniori, probele pe echipe – CAMPIONATUL EUROPEAN DE TKD- Sofia, Bulgaria,
  • Dublu vicecampion național la individual și echipă, medaliat cu bronz la echipe – CN Iași.

 

 

  1. Mircea POPA, Karate Tradițional, senior, CS Ronin Deva

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Dublu campion, vicecampion mondial și medaliat cu bronz la seniori , probele pe echipe – CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE FUDOKAN – Cluj Napoca,
  • Dublu medaliat cu bronz la echipe – CN Brăila.

 

  1. Anamaria GHERGHEL, Fotbal-Tenis, SENIOARĂ, Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Cvintuplă campioană europeană la seniori, la  simplu, dublu, triplu, dublu mixt, triplu mixt – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani,
  • Cvadruplă campioană națională la seniori la simplu, echipe, dublu, triplu – CN Lupeni.

 

  1. Andra KOVACI, Taekwon-do ITF, JUNIOARĂ, CS Cristal Hațeg

Antrenor: OPRESCU Cosmin

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Dublă campioană mondială  la junioare – CAMPIONATUL MONDIAL DE TAEKWON-DO ITF – Dublin, Irlanda,
  • Campioană națională la junioare – CN Iași.

 

  1. Victor KUȚABA , Karate WUKF,CADET, CS Heian Deva

Antrenor: Tomiuc Oana Emanuela

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Medaliat cu bronz la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE WUKF – Cluj Napoca,
  • Campion si vicecampion mondial la CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE WUKF – Montecatini Terme, Italia,
  • Vicecampion național – CN Târgoviște.

 

5 . Marius STOIENICĂFotbal–Tenis, SENIOR, CS Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Triplu campion european la seniori, la dublu, triplu, dublu mixt – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani,
  • Campion național la seniori la dublu, și vicecampion național la echipe, simplu și triplu – CN Lupeni.

 

5 . Diana TATOIUKarate WUKF,CADET, CS Heian Deva

Antrenor: Tomiuc Oana Emanuela

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Vicecampioană europeană – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE WUKF – Cluj Napoca,
  • Medaliată cu bronz la echipe seniori – CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE – Montecatini Terme, Italia,
  • Dubla vicecampioană națională – CN Târgoviște.

 

  1. Mariana LICĂ, Fotbal-Tenis, TINERET CS Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Triplă campioană europeană , la triplu senioare, dublu, triplu tineret – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani,
  • Triplă campioană națională la tineret la dublu, triplu și echipe – CN Lupeni.

 

  1. Ana Maria RIZESCU, Fotbal–Tenis, SENIOARĂ, CS Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima,

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Triplă campioană europeană la seniori, la  dublu, triplu, triplu mixt – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani,
  • Triplă campioană națională la seniori la echipe, dublu, triplu – CN Lupeni.

 

  1. Ionuț Andrei IPATE, Karate, SENIOR, CSM Petroșani

Antrenor: POLIFRONIE Radu,

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion european la seniori, locul 5 cu echipa – CAMPIONATUL EUROPEAN SHITO-RYU – Nove Zamky, Slovacia,
  • Campion național la seniori – Campionatul Național Shito-Ryu – Buzău,
  • Vicecampion național la seniori – Campionatul Național de Karate WKF – Rm. Vâlcea.

 

 

  1. Lucian PURICE SZELL, Fotbal–Tenis, SENIOR, CS Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Triplu campion european la seniori, la  dublu, triplu, triplu mixt – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani,
  • Campion național la seniori la dublu și dublu vicecampion, echipe și triplu – CN Lupeni.

 

  1. Miruna-Mihaela MĂLĂUȚĂ, Karate, JUNIOARĂ, CSM Petroșani

Antrenor: POLIFRONIE Radu

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campioană și vicecampioană europeană la individual și echipe – CAMPIONATUL EUROPEAN SHITO-RYU – Nove Zamky, Slovacia,
  • Dublă campioană națională la individual și echipe – Campionatul Național Shito-Ryu – Buzău,
  • Campioană națională la individual – Campionatul Național de Karate WKF – Rm. Vâlcea.

 

  1. Darius PUFU, Fotbal–Tenis, JUNIOR, CS Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Triplu campion european la juniori, la  simplu, dublu, triplu – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani,
  • Cvadruplu campion național la juniori la simplu, triplu dublu și echipe – CN Lupeni.

 

  1. Oana Emanuela TOMIUC, Karate WUKF, SENIOR, CS Heian Deva

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Medaliată cu bronz la echipe seniori – CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE WUKF – Montecatini Terme, Italia.

 

  1. Sonya NEAGU, Karate EUR@KA ,JUNIOARĂ, CS Dacia Orăștie

Antrenor: Nicolae IORDĂCHESCU

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Triplă medaliată cu bronz la echipe – CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE IKU – Dublin, Irlanda,
  • Dublă campioană națională – CN Timișoara.

 

7 . Robert GHENAKarate EUR@KA ,JUNIOR, CS Dacia Orastie

Antrenor: Nicolae IORDĂCHESCU

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion mondial si dublu medaliat cu bronz – CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE IKU -Dublin, Irlanda,
  • Campion si vicecampion național – CN Karate EUR & KA Timișoara.

 

  1. David LICA, Fotbal–Tenis, JUNIOR, CS Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Triplu campion european la juniori, la  simplu, dublu, triplu – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani,
  • Cvadruplu campion național la juniori la simplu, triplu dublu și echipe, – CN Lupeni.

 

  1. Valentin Daniel VASILE, Karate, JUNIOR, CS O KA DO Hunedoara

Antrenor : ADAM Dan

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Vicecampion mondial  la juniori, Kata individual ,dublu medaliat cu bronz la probele de kumite WKF și Shobu Ippon – CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE WSF – Varna ,Bulgaria,
  • Campion european la kumite WKF juniori – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE WSF – Pardubice, Cehia,
  • Vicecampion European la kumite Shobu Ippon – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE WSF – Pardubice, Cehia,
  • Medaliat cu bronz la proba de kata individual – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE WSF – Pardubice, Cehia,
  • Campion național la proba kumite shobu sanbon – CN Târgu Secuiesc.

 

8 . Claudia STĂNUȚKarate EUR@KA ,JUNIOR, CS Dacia Orastie,

Antrenor: Nicolae IORDĂCHESCU

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campioană mondială si medaliată cu bronz – CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE IKU -Dublin, Irlanda,
  • Campioană si vicecampioană națională – CN Karate EUR & KA Timișoara.

 

  1. Daniel POPOVICI, Fotbal–Tenis, JUNIOR, CS Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Dublu campion european la juniori, la  dublu, triplu mixt – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani,
  • Triplu campion național la juniori la dublu, triplu și echipe – CN Lupeni.

 

  1. Adrian ANTA, Karate, CADET, CS Empi Brad

Antrenor: AVRAM Sorin

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion european cu echipa – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE WUKF  – Cluj Napoca.

 

  1. Adelin OPRA, Karate, CADET, CS Empi Brad

Antrenor: AVRAM Sorin

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion european cu echipa – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE WUKF  – Cluj Napoca.

 

  1. Răzvan VORNICU, Fotbal–Tenis, JUNIOR, CS Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion european la juniori, la  triplu și medaliat cu bronz la dublu – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani.

 

  1. Roberto HOCA, Fotbal–Tenis, JUNIOR, CS Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion european la juniori, la  triplu – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani.

 

  1. Raul POBIRICI, Fotbal–Tenis, JUNIOR, CS Comexim R Lupeni

Antrenor: DRUNCEA Dima

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campion european la juniori, la  triplu – CAMPIONATUL EUROPEAN DE FOTBAL – TENIS – Izvorani.

 

+ Premiu Special

 

Anda AVRAM, Karate, CADET, CS Heian Deva – sportivă paralimpică

Antrenor: TOMIUC Oana Emanuela,

Principalele titluri/rezultate sportive obținute în anul 2017:

  • Campioană națională – CAMPIONATUL NAȚIONAL DE KARATE WUKF – Târgoviște,
  • Campioană europeană – CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE WUKF – Cluj Napoca,
  • Campioană mondială – CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE WUKF – Montecatini Terme – Italia.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*

Inapoi Sus