Alegerile au loc în 6 decembrie

 

14 formațiuni au depus liste cu candidați la Biroul Electoral de Circumscripție nr. 22 Hunedoara.

Alegerile vor avea loc în data de 6 decembrie. Județul Hunedoara va fi reprezentat în viitorul Parlament tot de 9 persoane: 3 senatori și 6 deputați.

Hunedoara Liberă vă prezintă listele depuse de toate formațiunile politice.

PNL

Lista PNL pentru Camera Deputaților este:

  1. Vetuța Stănescu
  2. Lucian Ovidiu Heiuș
  3. Ovidiu Ilie Furdui
  4. Florina Doris Visirin
  5. Vlad Alexandru Lăutaru
  6. Dorin Petresc Cohîltir
  7. Cosmin Alin Olărașu
  8. Ioan Cristea

La Senat, ordinea este:

  1. Vasilică Potecă
  2. Lucica Dina Muntean
  3. Dorin Ioan Petrui
  4. Mircea Ion Rovinar
  5. Anca Claudia Lupu

PSD

La Camera Deputaților, lista PSD este:

  1. Natalia Elena Intotero
  2. Ilie Toma
  3. Viorel Sălan
  4. Marius Nicolae Heljiu
  5. Ovidiu Andrei Olari
  6. Luminița Dana Hurgoiu
  7. Lucian Ioan Rus
  8. Gabriel Ionuț Pârvuța

La Senat vor candida:

  1. Cornel Cristian Resmeriță
  2. Ion Bădin
  3. Maria Ștefănie
  4. Valeria Cristina Filimon
  5. Ciprian Nicolae Roman

 

Pro România

Camera Deputaților:

  1. Petru Sorin Marica
  2. Emil Ioan Rîșteiu
  3. Dorina Băncilă
  4. Iulian Marian Opriș
  5. Viorel Adelin Rotariu
  6. Cristian Constantin Vârdea
  7. Ionel Marius Sîrbu
  8. Camelia Iuliana Rus

Senat:

  1. Iulian Dacian Ciodaru
  2. Adrian Zvîncă
  3. Maria Florea
  4. Ovidiu Oproescu
  5. Adrian Albescu

 

USRPLUS

Pentru Camera Deputaților, lista USRPLUS este:
1. Pollyanna Hanellore Hangan – USR
2. Loriana Farkaș – PLUS
3. Alina Ciobanu – PLUS
4. Remus Andrei – USR
5. Cristian Flavius Iorga – USR
6. Partenie Mihai Conț – USR
7. Gabriel Nelu Ilieș
8. Simion Corneliu Cozmescu
Lista pentru Senat este următoarea:
1. Oana Andreea Biriș – USR
2. Dan Constantin Marinescu – USR
3. Raul Florin Matei – USR
4. Emil Țărcan
5. Camelia Danda Zăvoian
UDMR

Lista UDMR pentru Camera Deputaților

  1. Lőrincz Széll
  2.  Ferdinand Zoltan Pogocsan
  3. Melinda Oprișa
  4.  David Benedekfi
  5. Isabella Georgia Vonica
  6. Leopold Attila Herczeg
  7. Attila Levente Kocsis
  8. Ida  Karin Samoilă

Lista UDMR pentru Senat:

  1.  Csaba Kutasi
  2. Andras Csoka
  3.  Marta Mate
  4.  Iosif Andras
  5.  Istvan Ferenczi

 

PMP

La Camera Deputaților, lista PMP este următoarea:

  1. Viorel Arion
  2. Carollina Radu
  3. Sebastian Alexandru Popa
  4. Ladislau Farcaș
  5. Alexandru Gabriel Pavel
  6. Maricica Cărăvan
  7. Daniel Aurel Pipa
  8. Sergiu Vasile Lucaciu

Pentru Senat, PMP are următorii candidați:

  1. Robert Eugen Muzsic
  2. Raluca Elena Bugnar
  3. Mircea Sorin Neiconi
  4. Alexandru Luca
  5. Silvia Aneta Ghenea

PPUsl

Camera Deputaților:
1.  Petru Mărginean
2.  Angela Stoica
3.  Andra Monica Catană
4.  Claudia Bianca Boldor
5.  Gabriel Luis Vasilescu
6.  Cosmin Claudiu Creta
7.  Sorin Gavrilă
8. Mirel Biriș 

Senat:
1.  Vasile Paul Tomotaș
2.  Nicolae Tașcă
3.  Cristina Neagu
4.  Marius Pașca
5.  Mariana Bota

AUR

Camera Deputaților:

  1. Anamaria Gavrilă
  2. Radu Călin Napău Stoica
  3. Cristina Elena Moroti
  4. Mihaela Stamate
  5. Paul Andrei Drăgan
  6. Ciprian Mârza
  7. Nicușor Dobrin Sîrb
  8. Ioan Stelian Diniș

Senat:

  1. Eugenia Șortan
  2. Cristian Alexandru Popa
  3. Ioana Loredana Iancov
  4. Valentin Mărginean
  5. Mihăiță Iordache

PER

Camera Deputaților:

  1. Cosmin Răzvan Mareș
  2. Lucian Radu Florincaș
  3. Maria Amalia Diniș
  4. Flavius Ionel Dragoș
  5. Ioana Cristina Pinte
  6. Adriana Angela Drăguț
  7. Cosmin Dorin Ulmean
  8. Camelia Daciana Matei

Senat:

  1. Gheorghe Smaranda
  2. Ioan Lucian Iacob
  3. Daniela Voichița Căsălean
  4. Vasile Mitea
  5. Carla Hermina Kájtar

Partidul Noua Românie

Camera Deputaților

  1. Traian Constantin Dragoș

Senat

  1. Aurel Valer Bozan

Partidul Socialist Român

Camera Deputaților

  1. Adrian Manuel Dinu
  2. Valentin Armean
  3. Sorin Gabriel Simeria
  4. Sorin Alexandru Popa
  5. Jian Manea
  6. Lăcrămioara Dana Bulancea
  7. Petru Dălie
  8. Eugenia Liliana Tășală

Senat

  1. Toader Burdea
  2. Romeo Beja
  3. Arcade Pavel
  4. Lili Deac
  5. Alecu Păulică

Partidul Re:Start

Camera Deputaților

  1. Emanuel Valentin Crișan
  2. Ionela Florea

Senat

  1. Cornel Costescu
  2. Mircea Septimiu Adam
  3. Georgeta Hancheș

Partidul Alianța Renașterea Națională

Camera Deputaților

  1. Paul Răducanu
  2. Cristina Dobrean
  3. Andreea Hațegan
  4. Damaris Violeta Răducanu
  5. Nicolae Trăilă
  6. Relu Mihai David

Senat:

  1. Beniamin Florin Lupulescu
  2. Daniela Meisaros
  3. Romică Pădurean

Partidul România Mare

Camera Deputaților

  1. Cornel Gaavrilă Mihăiescu
  2. Sebastian Marcel Hanciu
  3. Christa Adina Biro
  4. Gabriel Marcel Sala
  5. Ioan Lazea
  6. Aurel Antal
  7. Aristide Alexandru Preja

Senat

  1. Alexandru Toma Negoiță
  2. Sebastian Mateescu
  3. Daniel Cosmin Rotaru
  4. Dănuț Brumar
  5. Ana Hanciu

 

 

 

Pe buletinul de vot pentru Camera Deputaților vor apărea și reprezentanții organizațiilor cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale: Uniunea Sârbilor din România, Forumul Democrat al Germanilor din România, Uniunea Culturală a Rutenilor din România, Federaţia Comunităţilor Evreieşti din România, Uniunea Elenă din România, Asociaţia Macedonenilor din România, Uniunea Croaţilor din România, Asociaţia Italienilor din România – RO.AS.IT, Asociaţia Partida Romilor „Pro Europa”, Asociaţia Liga Albanezilor din România, Uniunea Ucrainenilor din România, Comunitatea Ruşilor Lipoveni din România, Uniunea Democrată Turcă din România, Uniunea Polonezilor din România, Uniunea Armenilor din România, Uniunea Democratică a Slovacilor şi Cehilor din România.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*

Inapoi Sus