PSD a obținut 35 de mandate de primar, PNL - 32, PSRo - 1 și ALDE - 1. Cine sunt primarii aleși
  1. Deva – Mircia Muntean (PSRo)

  2. Hunedoara – Dan Bobouțanu (PSD)

  3. Brad – Florin Cazacu (PSD)

  4. Orăștie – Ovidiu Laurențiu Bălan (PSD)

  5. Petroșani – Tiberiu Iacob Ridzi (PNL)

  6. Lupeni – Cristian Resmeriță (PSD)

  7. Vulcan – Gheorghe Ile (PSD)

  8. Aninoasa – Nicolae Dunca (PSD)

  9. Simeria – Emil Ioan Rîșteiu (PSD)

  10. Călan – Filip Adrian Iovănesc (PNL)

  11. Hațeg – Marcel Adrian Goia (PNL)

  12. Geoagiu – Vasile Cărăguț (ALDE)

  13. Petrila – Vasile Jurca (PSD)

  14. Uricani – Dănuț Buhăescu (PSD)

  15. Baia de Criș – Mihai Golcea (PSD)

  16. Băcia – Florin Alba (PSD)

  17. Balșa – Simion Meteșan (PNL)

  18. Baru – Daniel Răducanu (PNL)

  19. Băița – Damian Diniș (PSD)

  20. Bănița – Ioan Marc (PNL)

  21. Bătrâna – Radu Herciu (PNL)

  22. Beriu – Emil Moise Bâc (PNL)

  23. Blăjeni – Horia Flavius Jurca (PNL)

  24. Boșorod – Tiberiu Cacuci (PNL)

  25. Brănișca – Adel Ștef (PSD)

  26. Bretea Română – Răzvan Ionescu (PSD)

  27. Buceș – Traian Achim Mărcuș (PSD)

  28. Burjuc – Gabriel Barta (PSD)

  29. Bucureșci – Mircea Ghilean (PNL)

  30. Bunila – Romulus Stroia (PNL)

  31. Bulzeștii de Sus – Mirel Ion Suba (PSD)

  32. Cerbăl – Mircea Costa (PSD)

  33. Certeju de Sus – Petru Adrian Cîmpian (PNL)

  34. Cîrjiți – Daniela Maria Adam (PNL)

  35. Crișcior – Ovidiu Ilie Furdui (PNL)

  36. Densuș – Adrian Vârtopean (PSD)

  37. Dobra – Ovidiu Iosif Pădurean (PSD)

  38. General Berthelot – Marina Huzoni (PNL)

  39. Ghelari – Ioan Bulbucan (PSD)

  40. Gurasada – Silviu Nan (PSD)

  41. Hărău – Lucian Albu Weber (PSD)

  42. Ilia – Marius Gabriel Omotă (PNL)

  43. Lăpugiu de Jos – Alin Traian Chiorean (PNL)

  44. Lunca Cernii de Jos – Livițuc Lupulescu (PNL)

  45. Lelese – Ciprian Achim (PSD)

  46. Luncoiu de Jos – Călin Dud (PNL)

  47. Mărtinești – Adinel Botescu (PSD)

  48. Orăștioara de Sus – Vasile Marian Inășescu (PNL)

  49. Peștișu Mic – Leorean Casian Voina (PNL)

  50. Pui – Victor Tiberiu Stoica (PNL)

  51. Rapoltu Mare – Octavian Gheorghe Roman (PSD)

  52. Răchitova – Liviu Simedroni (PSD)

  53. Ribița – Ioan Faur (PSD)

  54. Râu de Mori – Niculiță Mang (PNL)

  55. Romos – Mircea Pătrânjan (PNL)

  56. Sarmizegetusa – Adrian Claudiu Mihai Cordoș (PSD)

  57. Sântămărie Orlea – Dumitru Oprean (PSD)

  58. Sălașu de Sus – Sorin Petru Marica (PSD)

  59. Șoimuș – Mihai Gabriel Irimie (PNL)

  60. Teliucu Inferior – Daniel Gheorghe Sorin Pupeză (PNL)

  61. Tomești – Adrian Viorel Vasiu (PNL)

  62. Toplița – Nicolae Cerișer (PNL)

  63. Totești – Tiberiu Pasconi (PSD)

  64. Turdaș – Remi Bocșeri (PSD)

  65. Vața de Jos – Milu Folescu (PSD)

  66. Vălișoara – Mircea Ion Rovinar (PNL)

  67. Vețel – Ioan Hențiu (PSD)

  68. Vorța – Radu Emil Bureană (PNL)

  69. Zam – Sorin Ionel Nistor (PNL)

HARTA PE JUDETE 1

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*

Inapoi Sus