Vezi unde!

 

 

E-Distribuţie Banat a redus pe cât posibil numărul întreruperilor programate pentru buna administrare și funcționare a rețelei de distribuție a energiei electrice, pentru a minimiza disconfortul clienților. Lucrările au fost reduse la cele care sunt necesare pentru a asigura capacitatea rețelei de a funcționa și a alimenta clienții cu energie electrică în bune condiții, conform prevederilor din Decretul președintelui României nr. 195/16.03.2020, publicat în Monitorul Oficial al României nr. 212/16.03.2020.

Regretăm neplăcerile resimțite de clienți în cazurile în care aceste lucrări, efectuate pentru a preveni eventuale probleme în alimentare, perturbă temporar activitățile acestora. Colaborăm cu autoritățile locale, dar și cu alte utilități, pentru a minimiza impactul.

Următoarele întreruperi se vor realiza pentru a asigura capacitatea rețelei de a funcționa și alimenta clienții în bune condiții.

Judetul Hunedoara
Ziua / Data
Localitatea, strada afectata Orar
Luni , 19 Octombrie 2020
Luncoiu de Sus (zona Dealu Fetii); Dealu Mare; Dudesti 09:00 – 10:00
Tamasasa (partial) 09:00 – 15:00
Hunedoara, strada Rotarilor (partial) 09:00 – 17:00
Brad, strada Libertatii, bl. C5 09:00 – 17:00
Ohaba; Fintoag; Holdea; Cosesti; Cosevita (inclusiv RTV Cosevita); Podele 09:00 – 17:00
Luncoiu de Sus (zona Dealu Fetii); Dealu Mare; Dudesti 16:00 – 17:00
Marţi , 20 Octombrie 2020
Pricaz (sat+zona blocuri) 09:00 – 15:00
Brad, strada Frunza Verde 09:00 – 17:00
Hunedoara, strada Rotarilor (partial) 09:00 – 17:00
Vetel (partial – Cabana Capatana); Muncelu Mic; Muncelu Mare; Boia Barzii; Merisoru de Munte; Poienita Tomii; Runcu Mic; Feregi; Batrana; MHC Dobra; Baita (partial); Nadastia Superioara (partial) 09:00 – 17:00
Miercuri, 21 Octombrie 2020
Luncoiu de Sus (zona Dealu Fetii); Dealu Mare; Dudesti 09:00 – 10:00
Renghet (partial) 09:00 – 15:00
Hunedoara, strada Rotarilor (partial) 09:00 – 17:00
Dobra (partial); Abucea; Grind (inclusiv Gater Grind); Lasau; Lapugiu de Jos (partial – Ferma); Teiu; Ohaba; Fintoag; Holdea; Cosesti; Cosevita (inclusiv RTV Cosevita); Podele; Baita (partial); Nadastia Superioara 09:00 – 17:00
Luncoiu de Sus (zona Dealu Fetii); Dealu Mare; Dudesti 16:00 – 17:00
Joi , 22 Octombrie 2020
Homorod Valeni (partial) 09:00 – 15:00
Valea de Brazi; Campu lui Neag (inclusiv zonele Buta, Valea de Pesti, Filtre apa Valea de Pesti) 09:00 – 17:00
Vetel (partial – Cabana Capatana); Muncelu Mic; Muncelu Mare; Boia Barzii; Merisoru de Munte; Poienita Tomii; Runcu Mic; Feregi; Batrana; MHC Dobra; Baita (partial); Nadastia Superioara (partial) 09:00 – 17:00
Brad, strada Frunza Verde 09:00 – 17:00
Vineri , 23 Octombrie 2020
Luncoiu de Sus (zona Dealu Fetii); Dealu Mare; Dudesti 09:00 – 10:00
Homorod Valeni (partial) 09:00 – 15:00
Dobra (partial); Abucea; Grind (inclusiv Gater Grind); Lasau; Lapugiu de Jos (partial – Ferma); Teiu; Ohaba; Fintoag; Holdea; Cosesti; Cosevita (inclusiv RTV Cosevita); Podele 09:00 – 17:00
Valea de Brazi; Campu lui Neag (inclusiv zonele Buta, Valea de Pesti, Filtre apa Valea de Pesti) 09:00 – 17:00
Luncoiu de Sus (zona Dealu Fetii); Dealu Mare; Dudesti 16:00 – 17:00

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*

Inapoi Sus