Sunt 216 candidați pentru 55 de locuri

Lista candidaților mediul rural

  1. Baia de Criș
  • Romeo Horia Fărcaș – independent
  • Sorin Oană – PMP
  • Daniel Ioan Indreiu – PNL
  • Cristian Nicolae Cioară – Pro România
  • Mihaiu Liviu Gorcea – PSD
  • Camelia Voichița Jula – USR

 

  1. Balșa
  • Traian Felician Jude – PNL
  • Ioan Boldor – Pro România
  • Simion Meteșan – PSD

 

  1. Baru
  • Daniel Răducanu – PNL
  • Acxente Vladimir Bolesc – PSD

 

  1. Beriu
  • Daniel Aurel Pipa – PMP
  • Emil Moise Bîc – PNL
  • Cosmin Ioan Hațegan – Pro România
  • Rareș Cătălin Ștefănie – PSD

 

  1. Blăjeni
  • Marcel Bucur – PMP
  • Horia Flavius Jurca – PNL
  • Adrian Nicolae Jurca – PSD
  • Marius Dănuț Bîte – USR

 

  1. Boșorod
  • Petru Murgoi – independent
  • Cornel Muntean – PMP
  • Tiberiu Cacuci – PNL
  • Ioan Grecu – PSD
  • Claudiu Onu Cornel Grec – USR

 

  1. Bretea Română
  • Emanuel Romeo Gușe – PNL
  • Răzvan Ciprian Ionescu Gruia – PSD

 

  1. Brănișca
  • Marcel Mihai Cioază – AUR
  • Iuliu Valer Tudor – independent
  • Lenuța Angelica Lazăr – PMP
  • Claudiu Andrei Munteanu – PNL
  • Gheorghe Cornel Cornean – Pro România
  • Gheorghe Laaurențiu Dobrei – PPUsl
  • Adel Ștef – PSD
  • Ciprian Cornean – USR

 

  1. Buceș
  • Elena Leah – AUR
  • Traian Achim Mărcuș – PNL
  • Ioan Gelu Igreț – Pro România
  • Ioan Vlad – PSD

 

  1. Bucuresci
  • Claudiu Bogdan Mârza – independent
  • Mircea Florin Ghilean – PNL
  • Ionel Eugen Sîrb – PSD

 

  1. Bulzeștii de Sus
  • Fănel Victor Ionel – ALDE
  • Titus Străuț – PMP
  • Marinel Romocean – PNL
  • Remus Bratina – Pro România
  • Mirel Ion Suba – PSD

 

  1. Bunila
  • Toma Gheorghe Gabriel Hățăgan – USRPLUS
  • Romulus Stroia – PNL
  • Doinel Coșa – PSD

 

  1. Burjuc
  • Robert Alexandru Bartha – independent
  • Ionel Duleanț – USR
  • Cristian Mariș – PNL
  • Gabriel Bartha – PSD

 

  1. Băcia
  • Florian Toma – PNL
  • Florin Alba – PSD
  1. Băița
  • Emanuel Ionuț Iuga – USRPLUS
  • Florin Nicolae Radu – PNL
  • Radu Gabriel Neamț – PPUsl
  • Damian Diniș – PSD

 

  1. Bănița
  • Martin Ionel Burlec – PNL
  • Petru Dorin Marc – Pro România
  • Florin Gheorghe Stoica – PSD

 

  1. Bătrâna
  • Radu Herciu – PNL

 

  1. Cerbăl
  • Mircea Claudiu Costa – PNL
  • Adriana Gabriela Lăscuș – PSD

 

  1. Certeju de Sus
  • Petru Băluță – independent
  • Aristide Ciobanu – ALDE
  • Daniel Bugnar – PMP
  • Petru Adrian Cîmpian – PNL

 

  1. Crișcior
  • Mircea Ghircău – PMP
  • Ovidiu Ilie Furdui – PNL
  • Florea Nicolae Gorcea – Pro România
  • Florin Lucian Borbely – PPUsl
  • Liviu Constantin Almășan – PSD

 

  1. Cârjiți
  • Cristian Ioan Boldura – ALDE
  • Daniela Maria Adam – PNL
  • Relu Cristian Gașpar – Pro România
  • Marius Dan Rotea – PSD
  1. Densuș
  • Mariana Valentina Mureșan – PMP
  • Cornel Dorin Preda – PNL
  • Ionel Adrian Vârtopean – PSD
  • Alin Olimpiu Todoni – USR

 

  1. Dobra
  • Adrian Ioan Benteu – PNL
  • Ioan Oprița – Pro România
  • Ovidiu Iosif Pădurean – PSD
  • Adrian Aurel Sfîrlogea – USR

 

  1. General Berthelot
  • Mihai Emil Rodean – PLUS
  • Marina Huzoni – PNL
  • Eugen Puiu Dragotă – PSD

 

  1. Ghelari
  • Constantin Zgâmbău – independent
  • Sergiu Vasile Lucaciu – PMP
  • Sergiu Țenț – PNL
  • Vasile Pașcu – Pro România
  • Iancu Emerson Toma – PSD

 

  1. Gurasada
  • Ovidiu Călin Nicula – PNL
  • Silviu Nan – PSD

 

  1. Hărău
  • Ionela Maria Cozma – AUR
  • Adrian Florin Butnaru – PMP
  • Alexandru Francisc Budai – PNL
  • Lucian Mihael Albu Weber – PSD
  • Bianca Laura Todor – USR

 

  1. Ilia
  • Ion Gigel Marian – PMP
  • Gabriel Marius Omotă – PNL
  • Mihai Dan – Pro România
  • Daniel Șoancă – PSD

 

  1. Lelese
  • Petru Petriș – PNL
  • Ciprian Achim – PSD

 

  1. Lunca Cernii de Jos
  • Claudiu Daniel Crăciunescu – PMP
  • Livițuc Lupulescu – PNL
  • Ionică Sălășan – PPUsl
  • Eugen Puiu Neidoni – PSD

 

  1. Luncoiu de Jos
  • Olimpiu Florin Petruț – PMP
  • Călin Dorin Dud – PNL
  • Andrei Florin Mîndula – PSD
  1. Lăpugiu de Jos
  • Florin Liviu Lăpugean – PMP
  • Alin Traian Chiorean – PNL
  • Ionel Streten – PPUsl
  • Emanuel Alin Drăgănesc – PSD

 

  1. Mărtinești
  • Ovidiu Vasile Iar – PNL
  • Ștefan Pop – PNȚCD
  • Adinel Ioan Botescu – PSD

 

  1. Orăștioara de Sus
  • Sergiu Ioan Sturza – independent
  • Marian Viorel Ruiu – PLUS
  • Vasile Marian Inășescu – PNL
  • Ioan Ovidiu Lăscoi – Pro România
  • Radu Trufaș – PSD

 

  1. Peștișu Mic
  • Marinel David Șerban – PMP
  • Saul Daniel Dobruțchi – PNL
  • Florentin Hărău – PNȚCD
  • Cornel Ovidiu Ilia – Pro România
  • Leorean Casian Voina – PSD
  • Cezar Călin Zaharia – USR

 

  1. Pui
  • Ioan Lucaci – PSD – ALDE
  • Cristian Costinaș – AUR
  • Victor Tiberiu Stoica – PNL
  • Iulian Ovidiu Stanciu – USR
  1. Rapoltu Mare
  • Mircea Magda – PNL
  • Dorian Petrică Popa – Pro România
  • Gheorghe Lucian Nicola – PPUsl
  • Octavian Gheorghe Roman – PSD
  1. Ribița
  • Ioan Onea – PER
  • Vasile Marius Niță – PNL
  • Ioan Faur – PSD
  1. Romos
  • Mircea Pătrânjan – PNL
  • Nicolae Lia – PSD
  • Dan Bîldea – USR
  1. Râu de Mori
  • Ovidiu Neluțu Fucă – AUR
  • Adrian Viorel Băbău – USRPLUS
  • Adrian Ioan Stemer – independent
  • Niculiță Mang – PNL
  • Siminic Andriș – Pro România
  • Valean Nicu Bona – PRM
  • Flaviu Dilertea – PSD
  1. Răchitova
  • Eugen Dorel Băiconi – PNL
  • Liviu Cristian Andriș – PPUsl
  • Liviu Simendroni – PSD

 

  1. Sarmizegetusa
  • Petrișor Hibais – USRPLUS
  • Adrian Claudiu Mihai Cordoș – PNL
  • Adrian Mircea Brăilă – Pro România
  • Argentina Loredana Tonca – PSD
  1. Sântămăria Orlea
  • Emilian Dumitrana – USRPLUS
  • Emanuel Dorel Oneasă – ALDE
  • Flavius Ionel Dragoș – PER
  • Emanuel Belea – Forța Națională
  • Daniel Remus Ivașcu – PMP
  • Alexandru Cosmin Batizan – PNL
  • Alexandru Adrian Petresc – Pro România
  • Dumitru Ioan Oprean – PSD
  1. Sălașu de Sus
  • Viorel Armie – PMP
  • Nelu Coman – PNL
  • Sabin Drăghici – Pro România
  • Ioan Vlad – PSD
  1. Șoimuș
  • Alin Gheorghe Ardelean – AUR
  • Mihai Ovidiu Dumitru – PMP
  • Mihai Gabriel Irimie – PNL
  • Mirel Ovidiu Mihăeș – Pro România
  • Romulus Valentin Berindeie – PSD – ALDE
  • Zoltan Angel Kadar – USR
  1. Teliucu Inferior
  • Remus Toma – AUR
  • Pompiliul Dobrescu – ALDE
  • Daniel Gheorghe Sorin Pupeză – PNL
  • Maria Luminița Nistor – Pro România
  • Radu Cătălin Brumar – PSD
  1. Tomești
  • Florin Ilie Petruse – PER
  • Adrian Viorel Vasiu – PNL
  • Octavian Tiberiu Tămaș – PSD
  1. Totești
  • Andreea Neica – PNL
  • Tiberiu Păsconi – PSD

 

  1. Toplița
  • Ioan Bobora – PMP
  • Nicolae Cerișer – PNL
  • Ioan Șendroni – Pro România
  • Alexandru Popovici – PSD

 

  1. Turdaș
  • Ion Marius Trif – PNL
  • Cornel Costescu – PNȚCD
  • Ioan Balaș – Pro România
  • Remi Bocșeri – PSD
  • Alin Cosmin Radu – USR
  1. Vața de Jos
  • Ionuț Georgel Popa – USRPLUS
  • Loredana Lucia Dragoș – ALDE
  • Daniela Voichița Căsălean – PER
  • Iosif Pavel Marian – PMP
  • Liviu Ioan Lință – PNL
  • Liviu Marian – Pro România
  • Milu Folescu – PSD
  1. Vețel
  • Gheorghe Paul Avramescu – AUR
  • Decebal Adrian Popa – PNL
  • Constantin Pîrvu – Pro România
  • Ioan Hențiu – PSD
  1. Vorța
  • Ionel Leric – ALDE
  • Radu Emil Bureană – PNL
  • Vasile Lucian Tămaș – PSD
  1. Vălișoara
  • Mircea Ion Rovinar – PNL
  • Camelia Bedea – PSD
  1. Zam
  • Romi Ioan Nicoară – ALDE
  • Sorin Ionel Nistor – PNL
  • Ionel Cristian Brezovan – Pro România
  • Larisa Claudia Coste – PSD

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*

Inapoi Sus