Hunedorenii erau conduși cu 3-0 în minutul 87. Cum s-a terminat meciul

Nebunie la Sebiș: CS Hunedoara a revenit de la 0-3 în minutul 97 în meciul cu CS Naţional Sebiş în etapa 22 a Ligii a 3-a de fotbal, seria IV.

Deschiderea scorului a venit în min. 21, când Petculescu a șutat din lovitură liberă de la 28 de metri, mingea s-a strecurat printr-o pădure de picioare și a intrat în poartă: 1-0. În primul minut de prelungiri, Enciu a scăpat singur cu portarul, dar a tras în el. Imediat, același Enciu a recuperat mingea și a fost faultat în careu. Mateucă a tras perfect de la punctul cu var și era 2-0.

Tabela s-a schimbat din nou în min. 57, când Mateucă a șutat din careu, Jurcă a respins în față, iar Enciu a îndeplinit o simplă formalitate, de la vreo opt metri: 3-0.

Eliminarea lui Lezeu, pentru cumul de cartonașe galbene, a destabilizat echipa gazdă și s-a declanșat nebunia. CS Hunedoara a marcat de trei ori, în min. 87, 88 și 90+2, ultimul gol fiind înscris de portarul Jurcă, urcat în careul sebișean, la un corner.

Scor final : CS Naţional Sebiş – CS Hunedoara 3-3