Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi, miercuri şi joi, în 16-imile de finală ale Cupei României.

Marţi

ACS UTA Bătrâna Doamnă (Liga a II) – (+) Pandurii Târgu Jiu 1-1, 1-3 la loviturile de departajare

Au marcat: Nistor ’87 (autogol) / Săpunaru ’10

CS Baloteşti (Liga a II) – (+) CFR Cluj 0-1 după prelungiri

A marcat: Beleck ‘112

Bucovina Pojorâta (Liga a II) – (+) ASA Târgu Mureş 1-4

Au marcat: Căinari ’88 / Manolov ‘2, ’72, G. Mureşan ’29, Axente ’82

(+) FC Viitorul II (Liga a III-a) – Academica Clinceni (Liga a II-a) 2-1

Au marcat: R. Marin ’47, Grecu ’78 / Kuku ’41

ACS Berceni (Liga a II-a) – (+) CSMS Iaşi 1-1, 1-3 la loviturile de departajare

Au marcat: Dobre ‘6 / Golubovici ’90+4 (penalti)

CSM Râmnicu Vâlcea (Liga a II-a) – (+) ACS Poli Timişoara 0-2

Au marcat: Curtean ‘6 (penalti), Llorente ’27

Miercuri

(+) SC Bacău (Liga a II-a) – CS Universitatea Craiova 1-1, 5-3 la loviturile de departajare

Au marcat: Pavel ‘3 / Măzărache ’44

Unirea Brânceni (Liga a IV-a) – (+) Astra Giurgiu 0-5

Au marcat: Roşu ‘1, ’87, ’89, Enache ’44, Alibec ’72

CS Mioveni (Liga a II-a) – (+) FC Botoşani 1-2

Au marcat: A. Popa ’70 / Roman ’38, Cabrera ’80

(+) FCM Baia Mare (Liga a II-a) – FC Voluntari 1-0

A marcat: Codin ’88

Rapid CFR Suceava (Liga a II-a) – (+) FC Braşov (Liga a II-a) 0-2

Au marcat: Ene ’75, Letan ’81

Unirea Tărlungeni (Liga a II-a) – (+) Petrolul Ploieşti 0-6

Au marcat: Benga ’30, Tamuz ’38, ’90, Varga ’47, Milinceanu ’78, Lemnaru ’85

Ripensia Timişoara (Liga a IV-a) – (+) FC Viitorul 0-2

A marcat: Mişelăricu ’13, Tănase ’90+3 (penalti)

Joi

Dacia Unirea Brăila (Liga a II-a) – (+) Dinamo Bucureşti 2-3

Au marcat: Necoară ’41 (penalti), Muscă ’86 / Gnohere ’62, ’73, ’75

ASA Târgu Mureş II (Liga a IV-a) – (+) Concordia Chiajna 0-4

Au marcat: Purece ’12, Răducanu ’32, Constantinescu ’62, Pană ’85

Universitatea Cluj (Liga a II-a) – (+) Steaua Bucureşti 0-1

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*

Inapoi Sus