Autobergamo Deva - City'Us Tg. Mureş 7-4

În direct la Digi Sport, Autobergamo Deva a câştigat Supercupa României în faţa lui City’Us Târgu-Mureş.

Deţinătoarea Cupei a deschis scorul după nouă minute, atunci când Mimi Stoica a profitat de eroarea lui Moţ. Autobergamo putea egala peste trei minute, însă tot City’Us a înscris, pe contraatac, prin Ferenc Csoma.

Fraţii Matei au readus-o în meci pe campioana României. Cristi a marcat spectaculos din pasa lui Robert. Căpitanul echipei din Deva, Moţ, a restabilit egalitatea cu mai bine de două minute rămase, însă la pauză City’Us a condus cu 3-2, după o nouă reuşită a lui Mimi Stoica.

Autobergamo a făcut legea în repriza a doua. Antrenorul-jucătorRobert Lupu, cu trei reuşite, Cristi Matei şi Adrian Moţ au marcat pentru echipa din Deva, iar Nicuşan a punctat pentru City’Us.

Scor final 7-4 pentru Autobergamo, care a cucerit al doilea trofeu din istoria clubului.

Au fost niște meciuri de foc, ne bucurăm cu toții că am reușit să luăm două trofee în primul an”, a declarat Robert Lupu, antrenorul celor de la Autobergamo Deva.

Mâhnirea a putut fi ușor observată în declarațiile omologului lui Lupu, de pe cealaltă bancă tehnică.

“În prima repriză am făcut un joc bun, am avut mai multe ocazii ca ei, și a doua, dar iarăși, neatenție pe faza de apărare, cred că acolo s-a rupt, pe greșeli individuale, acolo s-a rupt jocul.”, este de părere Endre Kacso, tehnicianul celor de la City’Us Tg. Mureş.

Sursa: digisport.ro